Sklep-części

Reklama
Start O Firmie

Drodzy Państwo!

Nazywam się Marek Płaneta i jestem właścicielem autoryzowanego serwisu Magneti Marelli. Pragnę w kilku słowach opowiedzieć Państwu o sobie i swoim zakładzie.

Jestem absolwentem Politechniki Krakowskiej Wydziału Mechanicznego o dwóch kierunkach: systemy i urządzenia energetyczne oraz samochody i ciągniki, ze specjalizacją silniki spalinowe i eksploatacja pojazdów samochodowych. Ze względu na fakt, iż motoryzacja od najmłodszych lat była moją wielką pasją, po ukończeniu studiów postanowiłem otworzyć własny zakład mechaniczny.

Początki jednak nie były łatwe. Ówczesna trudna sytuacja ekonomiczna oraz brak środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej zmusiły mnie do ciężkiej i wielogodzinnej pracy fizycznej przy naprawie samochodów. W 1990 roku zakupiłem wolnostojący garaż na dziedzińcu kamienicy przy ul. Strzeleckiej 9. Był to raczej prowizoryczny budynek, bez żadnego wyposażenia, w surowym stanie. W początkowym okresie warsztat zatrudniał dwóch pracowników. Jednak dzięki sprawnie i rzetelnie wykonywanym usługom, wraz z upływem czasu pozyskiwał on coraz więcej klientów. To pozwoliło mi na stopniową jego rozbudowę i modernizację. Po upływie czterech lat, obok warsztatu powstało biuro oraz sklep z częściami samochodowymi. Zakład przyjął nazwę "PŁANETA AUTOSERWIS "

Chcąc sprostać coraz to nowszym wymaganiom na rynku samochodowym, postanowiłem rozszerzyć zakres wykonywanych usług, a co za tym idzie, stworzyć warunki kompleksowej obsługi dla moich klientów. W 1993 r. nawiązałem współpracę z firmą SHELL, z którą rok później podpisałem umowę o autoryzację. Po upływie trzech lat, tj. w 1997 roku zakład uzyskał kolejną autoryzację - firmy MAGNETI MARELLI, dostawcy dla czołowych producentów samochodów na całym świecie. Dzięki wysokiej jakości produktów Magneti Marelli, szerokiej ofercie, a także konkurencyjnym cenom,obecnie jesteśmy w stanie zaopatrzyć klienta na miejscu w części zamienne do niemal wszystkich marek samochodów.
Od dziewięciu lat jestem zrzeszony w Cechu Rzemiosł Elektrotechnicznych; ta współpraca pozwala mi przede wszystkim kształcić uczniów szkół mechanicznych w kierunku praktycznego wykonywania zawodu.

zakres uslug.......

W chwili obecnej zakład mój zatrudnia dziewięciu pracowników, a także szkoli pięciu uczniów szkół mechanicznych. Jest jedynym serwisem samochodowym w centrum miasta, który prowadzi zarówno usługi napraw, jak i sprzedaży części samochodowych, których stan obejmuje przeszło 1800 pozycji.